Listopad 2013

REGISTRACE NOVÉ POSTAVY

13. listopadu 2013 v 13:10
Tímto oficiálně oznamujeme, že registrece byly OTEVŘENY!
Jedná se sice zatím o betaverzi hry a budeme se snažit nějak odstranit mouchy, které ještě na hře prostě jsou, a postupně budou přibývat reálie (podsložka INFORMACE), ale prvním odvážlivcům už dáváme možnost se registrovat.

Jak tedy na to?
 1. ujistěte se, že jste si přečetli vše, co jste tady za info mohli
 2. registrujte se na fórum pod celým jménem své postavy
 3. v záložce "registrace" vytvořte nový topic( tlačítko NEW TOPIC) pod celým jménem registrované postavy.
 4. Do tohoto topicu překopírujete kostru karty postavy, kterou najdete v topicu "jak registrovat" a vyplňte potřebné informace.
 5. Poté už jen počkáte, až admini schválí charakter, případně něco vytknou. Pokud budou výtky, pokračujte podle pokynů adminů. Až když bude vaše postava přesunuta mezi studenty, můžete začít hrát. (přijde vám i soukromá zpráva - private message) s infem.
Fórum je na free stránce, proto je anglicky. Nelekejte se toho, psát můžete normálně česky a cokoliv se budete chtít zeptat, směřujte přes PM buď adminovi(pangeaultimarpg) nebo Nejvyššímu.
Sooo. that's all.

Základní informace

13. listopadu 2013 v 12:52
 • Hrajeme v čase, kdy původní lidská civilizace na Zemi zanikla a nahradila ji nová.
  Tito lidé (=človékové) jsou ale ve své podstatě stejní jako lidé původní, a to jak vzhledem, tak schopnostmi. Upozorňuji ale, že neexistuje nic jako mobily nebo počítače. Jinak se zdejší svět řídí stejnými zákony či zákonitostmi jako svět reálný.
 • Alkohol je zakázán do 25 let věku.
 • Svět má jen jeden jednotný stát s jednotným jazykem - Ultimarii. Tento stát se nachází na Pangee Ultimě - což je obrovský superkontinent, vzniklý spojením jednotlivých kontinentů. Největší ultimarská města jsou Ishitar( nachází se přibližně uprostřed kontinentu a je taktéž nejen největším městem Ultimarie, ale i jejím hlavním. Obyvateli jsou jak rození Ishitariané, tak i přistěhovalci.), Ulmar(metropole severní části Ultimarie, 9 měsíců v roce zde leží sníh), Kraon (nejjižněji položené přístavní město, zde naopak sníh nikdy nenapadne), Nephus(západní metropole) a Maeras( východ). Nedaleko od superkontinentu pluje velký ostrov. Civilnímu obyvatelstvu je tam přístup zakázán, údajně se tam nachází nejtvrdší vězení - Huruzen, kam se zavírají jen ti nejtěžší zločinci.
 • Človékové si nepamatují lidi ze své minulosti...
...tolik asi k základním faktům. Reálie se budou objevovat postupně, jak se na ně bude během hry přicházet. Kažou otázku či návrh směrujte Nejvyššímu přes PM na herním fóru. Můžete se tak podílet na rozvoji této hry.

Pravidla

13. listopadu 2013 v 12:32 | Nejvyšší
Předpokládáme, že tohle už většina z vás četla i na jiných hrách tohoto typu, ale přeci jen, opakování je matka moudrosti a neznalost neomlouvá, takže... Here you go.

Menší snůška pravidel
 • Na blogu i na fóru platí pravidla slušného chování. Proto prosíme, žádné zbytečné urážky, vyvolávání hádek, kažení hry ostatním, vulgarita.
 • Avatar a podpis na fóru by měly primárně souviset s vaší postavou (je dobré si dát jako av třeba foto, jak by postava měla vypadat, nebo alespoň do podpisu odkaz na kartu vaší postavy). Cokoliv dalšího, co si chcete do podpisu vložit, budiž povoleno. Jen prosím dbejte na nějakou rozumnou délku podpisu - nechceme přeci, aby něčí podpis byl delší než celý jeho příspěvek!
 • Pokud nebudete delší dobu moci odpovídat, je vaší povinností se omluvit v sekci "nepřítomnost". Pokud tak neučiníte, riskujete smazání vaší postavy!
  Taktéž, pokud víte, že v nejbližších dnech nebudete moci často hrát, nezačíejte novou hru. Zbytečně to zdržuje.
 • Na rozdíl od některých jiných her, klidně si tu mějte postav kolik chcete, je to na vás. Jen prosíme, abyste multiúčet nahlásili adminům (přes PM Nejvyššímu/adminům, případně někam připsat při registraci). To, jak dobře takový multihráč hraje, je bohužel většinou žalostné. Takže ačkoliv nezakazujeme multiuse, přeci jen zvažte, zda za víc postav budete schopni kvalitně hrát a rozhodně nedoporučujeme více než dvě postavy najednou. Taky je možné, že ačkoliv jedna z postav byla schválena, další už být nemusí.
 • Vypravěč je bůh. A kdokoliv si na něj stěžuje, většinou to jen zhorší. Takže pokud vám Vypravěč udělí, že vaše postava zakopne a rozbije si nos, tak se tak prostě stalo a vy s tím už nic nenaděláte. Prostě to berte jako fakt.
 • Vaše postavy nejsou vševědoucí! Tudíž absolutně nepřichází v úvahu, aby věděli něco, čeho nebyli ve hře svědkem, pokud už jim o tom někdo neřekl.
 • Doporučujeme hráčům mladším 15ti let, aby si hraní rozmysleli. Zdejší hra je především hororová a bude obsahovat některé věci, které nejsou pro mladší hráče vhodné. Tak jako tak prosíme, témata, obsahově nevhodná pro mladší hráče (tzn 15+) prosím schovávejte do spoileru. Tohle neplatí jen pro vypravěče/Nejvyššího - ten určuje hlavní dějovou linii...
PSANÍ HERNÍCH PŘÍSPĚVKŮ
 • Píšeme v první či třetí osobě jako reakci (vždy přes tlačítko POST REPLY) na dané téma.
 • Myšlenky kurzívou bez úvozovek, co postava říká pak "v úvozovkách a tučně". Barevně mluví pouze NPC nebo Vypravěč.
 • Neovládáme cizí postavy! Pokud s někým hrajete, má spoluhráč právo rozhodnout, například, zda když mu podáte ruku, s ní potřese nebo ne. NEPLATÍ pro Vypravěče, který smí kompletně ovládat hráčské postavy.
 • Pokud postava někam přijde, označíme její příchod pomocí >místo, odkud přišla (>děláme pravým altem a tlačítkem pro otazník), stejně pak označujeme odchod >místo, kam postava odchází, případně jen "pryč"
 • SAŽTE SE PSÁT ASPOŇ TROCHU KVALITNĚ, ŽÁDNÉ DVOUVĚTOVÉ POSTY. VŽDYCKY JE NĚCO, ČÍM SE DÁ POST NATÁHNOUT.
...tolik k pravidlům. Asi :D Jsme sklerotičtí, tudíž si to tu hlídejte, pokud něco zapomenem, doplníme.